Prins

K alite Prins Autogassystemen B.V. şirketindeki tüm faaliyetlerin ayrılmaz bir parçasını oluşturmaktadır.Toplam kalite sistemi ve iş süreçleri NEN-EN-ISO 9001:2008 sertifikasıyla ilgili olarak TüV Netherlands QA B.V. tarafından denetlenmektedir. Buna ek olarak, OEM projesiyle ilgili tüm süreçler otomotiv sektörü için önemli olan ISO/TS 16949:2002 standardına uygundur. Bu sertifika Prins Autogassystemen şirketinin en yüksek OEM kalite düzeylerine ulaşabilmesi ve bu kalitede ürünler temin edebilmesinin garantisidir.

Prins oto lpg

Ayrıca, VSI sistemlerinin tüm sistem komponentleri ve komponent bileşimleri R67-01 ve R110 kalite normlarına göre sertifikalandırılmıştır. Amerika ve Kanada pazarları için gerekli onaylar ve CSA sertifikası alınmıştır. Orta Doğu ve Asya pazarları için Prins Autogassystemen sistem komponentleriyle ilgili olarak ISO 15500 akreditasyonu almıştır. Bu çeşitli sertifikalar ve akreditasyonlar RDW, TüV, KBA ve Gastec gibi otomotivle ilgili test otoriteleri tarafından sıklıkla denetlenmektedir. Avrupa pazarı için Prins ayrıca R115 sertifikasına sahiptir. R115, LPG ve CNG sistemleri için bir Avrupa retrofit (donanım iyileştirme) yönergesidir. Bu direktif LPG/CNG sistemi üreticisinin uyması gereken emisyon, dokümantasyon ve kalite standartlarını belirlemektedir. Her otomobil modelinde veya serisinde araçlar onaylanmış bir laboratuar tarafından testlerden geçirilmektedir.

Prins'in aşağıdaki otomobil markaları ile ilgili sertifikaları bulunmaktadır: • Audi • BMW • Cadillac • Chrysler • Daihatsu • Dodge • Hyundai • Jeep • Kia • Lada • Lexus • Mercedes • Nissan • Opel / Vauxhall • Seat • Skoda • Toyota • Volkswagen


Direct LiquiMax Sistemi
Prins'in direkt enjeksiyonlu araçlar için özel olarak ürettiği ve dünyada bir ilk yaratan otogaz dönüşüm sistemi Direct LiquiMax (DLM), artık Türkiye'de. DLM LPG sisteminin en büyük özelliği, yalnızca direkt enjeksiyonlu araçlar için üretilmiş olması değil aynı zamanda en son teknolojiye sahip olmasıdır. Her araç için özel olarak üretilen DLM, bu araçların motorlarında test edilerek satışa sunuldu.

• Prins DLM Sistemi, aracınızın orijinal benzin enjeksiyonu ile eşdeğer bir teknolojiye sahiptir. Motorda yer alan mevcut elektronik bileşenlerden maksimum derecede faydalanır. Bu sayede benzin ile LPG arasında sürüş farkını hissedilmez. Benzinli araç performansı ile LPG'li araç performansı birbirine eşdeğer seviyede olur.
• DLM ile araç ilk çalışmadan itibaren LPG tüketir. Bu nedenle aracı çalıştırmak için dahi benzine ihtiyaç duyulmaz. Bu özellik %100 LPG tüketerek daha çok tasarruf yapılmasını sağlar.
• DLM kitinin içinde bulunan parçalar dışında herhangi bir ekstra ekipmana ihtiyaç yoktu. Buna, otogaz sistemi yağlama malzemesi olarak bilinen koruyucu sıvı dozlayan sistem de dahildir.
• DLM kitinin bulunduğu direkt enjeksiyonlu araçlarda, sıvı LPG'nin yüksek basınç altında silindirin içine enjekte edilmesi için modifiye edilmiş bir yüksek basınç pompası ile benzin sisteminin yakıt enjektörleri kullanılır. Bu durum sayesinde otomobil için hayati önem taşıyan emme manifoldu da delinmemiş olur.
• Normal şartlar altında sıralı sistemlerde 10.000 km'de bir yapılan bakım, DLM LPG kitinin takılı olduğu araçlarda 25.000 km'de bir yapılır. Direkt enjeksiyon motor sistemine sahip araçlar için üretilmiş olan Direct LiquMax kitinin içerisinde; yakıt modülü, pompa işlemcisi, yakıt besleme ünitesi, yakıt geri dönüşüm ünitesi, boost pump ve sistemin beyni olan AFC-2, yakıt anahtarı ve LPG yakıt tankı bulunmaktadır. Bu sistemin VSI-DI sisteminden farkı %100 LPG kullanımına olanak tanıması ve LPG'yi sıvı olarak püskürterek daha fazla tasarruf ve daha yüksek performans elde edilebilmesidir.
Prins oto lpg

Vialle

Vialle LPi sistemi Türkiye'deki tek sıvı püskürtmeli LPG sistemi olma özelliğini taşıyor. Multipoint sıvı enjeksiyon (dünya çapında patentli) sayesinde motorun orijinal gücü değişmemekte ve sürüş benzinli kullanıma en yakın sonuçların alınmasını sağlamakta. LPi Nedir? (Sıvı Püskürtmeli LPG Sistemi) Likit Propan Enjeksiyonu, LPG'nin likit haldeki enjeksiyonu demektir. LPi sistemi, içten yanmalı motordaki hava/LPG karışımını ölçmeye/dozaj ayarlamaya farklı bir yaklaşım anlamına gelir. Bu LPi sistemi 1995'te tanıtılmıştır ve geleneksel LPG sisteminin yerine geçmiştir. Başlangıçta, ince ayar yapan elektronik bir aygıtla bağlantısı mümkün olan bir buharlaştırıcı/venturi sistemi, karışımın dozunu belirliyordu. Sürekli olarak gelişmekte olan teknik, düzenleyici basınç sistemiyle elde edilenden daha hassas bir biçimde karışımın basınç dozajını ayarlamayı gerektiriyordu. Amaç, benzin yakıt enjeksiyonunu olabildiğince doğru tahmin etmektir. Bu yüzden likit LPG'yi direk olarak giriş valfine enjekte etme seçeneği mantıklıdır. Sentetik borular, montaj yapmayı kolaylaştırıcı hareket kabiliyetine sahiptir. Tamamen yeni olan bu sistemi tanıtmak için sayısız gelişme yer almaktadır. Hemen hemen bütün parçaları ya tamamen yeni ya da buharlaştırıcı sistemde bulunabilecek parçalara kıyasla yüksek dercede değiştirilmiştir. Buharlaştırıcı ve gaz/hava parçaları LPG bloğu ve LPG enjektörleriyle

Vialle oto lpg

Direkt Enjeksiyonlu Benzinli Araçlar İçin Likit Otogaz Sistemi

1967 kurulan Vialle15 yıldan bu yana Dünyadaki en gelişmiş sıvı püskürtmeli Likit Otogaz Sistemini üretmektedir Vialle ürünlerini Avrupa kalite ve güvenlik standartlarını göre üretmektedir. Dünyada ISO-9001 sertifikalı, R 67 standart Uyumlu AB-R115 Yönetmelik ile uyumlu tek üreticidir. Yenilikçi bir firma olan Vialle Wolsvagen, Skoda, Seat, Audi firmalarının ürettiği TSİ ve TFSİ, Hyundai ve Kia firmalarının ürettiği GDİ, Ford ve Volvo firmalarının ürettiği ECOBOOST tipi direk enjeksiyonlu motorlar için geliştirilmiştir. Vialle ürettiği LPdi MODELİ araçların kendi benzin enjektörlerini kullananak LPG yi benzin gibi sıvı olarak direk silindirelere güvenli bir şekilde veren araçlara direk LPG de kullanma imkanı sunan yeni teknolojiye sahip ilk üründür.

Vialle oto lpg

Sıvı Fazlı LPG Enjeksiyon Teknolojisi

Hollanda menşeili vialle firmasının ürettiği bu LPG dönüşüm sistemi (Liquid Propane Direct İnjeksiyon) yani LPdi 4. nesil LPG dönüşün sistemi olarak da adlandırılmaktadır. 3. nesil LPG sistemleri buhar fazlı sıralı sistemlerdir. Bu sistem ile günümüz küçük hacimli, aşırı beslemeli motorlara LPG dönüşümü sağlanabilmektedir. Bu motorların en büyük farklılığı piston yuvasına yüksek basınç ile püskürtülen yakıttır. Yani modern dizel motorlarda olduğu gibi yüksek sıkıştırma elde edilir ve yüksek basınç benzin pompası kullanılır. LPdi sistemde aracın kendi yüksek basınç pompasında yapılan ufak bir revizyon ile pompaya seri bağlantı yapılarak standart benzin enjektörleri yardımı ile likit propan püskürtülür, bu sayede aracı %100 LPG ile çalıştırma ve motora en ufak müdahale olmadan montaj imkanı sağlamaktadır. Benzin kullanımı olmadığından yakıt tasarrufu diğer sistemlere göre daha fazladır. Yüksek basınçlı sıvı propanın benzine göre çok daha soğuk muhafaza edilmesi sayesinde, piston yatağına soğuk yakıt püskürtmesi aracın performans kaybı yaşamamasını da sağlamamaktadır.. Sıralı Sıstemlerde her ne kadar çekiş düşmüyor dense de LPG’nin oktanı ve kalori değerleri benzine göre düşük olduğundan performas kaybı yaşanabilmektedir.

Ürün parçaları

 1. İNTERFACE Arac üzerindeki bulunan sensörlere bağlanır ve bu sensörlerden aldığı bilgileri ECÜ ye bildirir.
 2. FSU (Fuel Selection Unit) FSU seçilen yakıtı silindirlere enjekte etmeden önce motor üzerindeki Yüksek Basınç Pompasına yönlendirir. LPdi sisteminde araç benzin kullanmadan sadece LPG de çalışabilir.Sürücü istediği bir anda yakıt değişim anahtarından benzine yada LPG ye geçiş yapabilir.
 3. ECÜ (Elektüronik Kontrol Ünitesi) Aracın kendi petrol ECÜ’sünden aldığı bilgiler doğrultusunda LPG sistemini yönetir.
 4. 4-DRİVER (Pompa Kontrol Ünitesi) LPG tankında bulunan pompayı ve pompanın araç devrine göre hızlanmasını veya yavaşlamasını kontrol eder. Vialle LPdi sisteminin pompası araç devrine göre hareket eder ve stabil bir basınç üretmez.
 5. ŞAMANDIRA Sıvı sisteme göre özel tasarlanmış çok hassas ayarlı şamandıraya sahip tek üründür.

  Avantajlarınız;
 • Likit Otogaz Enjeksiyonunu kullanan yenilikçi, patentli en son teknoloji
 • Yakıt masrafınızı %40 ile %50 ye kadar azaltır.
 • Daha düşük karbondioksit salınımı ile çevreyi korur.
 • Araca bağlanan LPdi sisteme, aracın benzin yazılım değerlerine göre hazırlanmış proğram atıldığı için arıza lambanız yanmaz.
 • Direk LPG ile çalışır petrol sarfiyatınız olmaz
 • Güç ve performans kaybı yoktur.
 • Araçın orjinal yakıt parçalarını kullanır.
 • Aracın su balantısı ile ilgimiz yok.
 • Otogaz karışımından, ortam sıcaklığından, nem veya rakım farklılıkları gibi harici faktörlerden etkilenmez.
 • Montajlar araca özel hazırlanmış katolok üzerinden yapılmaktadır.
 • Sistem garantisi 2 YIL /100.000 km dir.

Tüm parçalar R115 VE ECE R 67-01 standartlarına göre sertifikalanmıştır.

Landi

1954 yılında, Landi Renzo tarafından kurulan Landi Otogaz Dönüşüm Sistemleri, bugün 5 kıtada 50 ülkede faaliyet gösteren ve LPG otogaz dönüşümleri konusunda ilk akla gelen markalardan biridir. 1963 ve 1964 yıllarında Japonya, Fransa, Belçika ve Hollanda ülkeleri başta olmak üzere Doğu Avrupa, Hindistan ve Güney Amerika pazarlarına açılan Landi, büyümeye devam ederek 2006 yılından itibaren Pakistan, Çin ve Brezilya pazarlarına da açılmıştır.

landi oto lpg

Kaliteli otogaz dönüşüm çözümlerini, uygun fiyatlarla geliştiren Landi, SPA, LPG ve CNG alternatif yakıt sistemleri alanında dünya pazarının %30'undan fazlasına sahiptir. İpragaz, LPG otogaz çözümleri konusunda dünyanın en yaygın markalarından biri olan İtalyan Landi Otogaz Sistemleri'nin Türkiye Genel Distribütörüdür. 5 kıtada, 50 ülkede LPG otogaz çözümleri konusunda ilk akla gelen markalar arasında yer alan Landi, üst kalitedeki otogaz dönüşüm çözümlerini, uygun fiyatlarla geliştirmesi ile tanınıyor. İtalyan teknolojisi ve kalitesi ile üretilen Landi, otogaz kullanıcılarına çevre dostu ve ekonomik çözümler sunuyor. Landi, ISO 9001'in yanı sıra otomotiv ile ilgili ürünlerin dizaynı ile geliştirilmesi, üretimi, montajı ve servisi için konulan kalite sistem gerekliliklerini belirleyen ISO/TS 16949 sertifikasına da sahip. Landi marka kitler, dünya çapında 4, 6, 8 silindirli; orta ve üst segment araçlar tarafından tercih ediliyor.

Tartarani

Tartarini Auto' dan yenilikçi bir sistem.
FTF - (Yakıt Kesme İzlemeli)
FTF Sistemi sürekli bir hav/yakıt karışımını korumanızı sağlayarak, zararlı kirleticileri azaltır.
GDS - (Doğrudan Gazla Çalıştırma) GDS sistemi, moto sıcakken aracın doğrudan gazla çalıştırılmasına olanak sağlar.

Tartarani oto lpg

"Start & Stop" Fonksiyonuna sahip araçlarda sistemimiz "Stop" aşamasında gaz akışını önleyecek şekilde solenoid valflarin kapanmasına izin veren tek sistemdir.
ADM Sistemi (Uyarlanabilir Dinamik Hava) Enjeksiyon kalibrasyonun sürekli olarak aracın OBD sistemi içerisinde tek bir düzeltme akımı ile yapıldığı mevcut OBD sistemleri ile karşılaştırıldığında Tartarini Auto A.P.A.tarafından üretilen yenilikçi ADM sistemi gaz enjeksiyonu kalibrasyonunu dinamik olarak birçok noktadan gerçekleştirir.

Bu yenilikçi fonksiyonun sonuçları aşağıdakilerle tanımlanabilir.

 • Oto gazlı aracın performansını sürekli ve sürülebilirliğini korur
 • Tüketimi Azaltır
 • Motor ömrünü uzatır

Lovato

1958 yılında İtalya’nın Vicenza kentinde kurulmuş bir firmadır. Firma kuruluşundan itibaren yenilik konusunda öncü olmuştur. Günümüze kadar 6 milyondan fazla araca Lovato montajı yapılmıştır.

Lovato için kalite her zaman için ana felsefe olmuştur. 1999 yılından bu yana ISO 9001-2000 sertifikası bulunmakta ve 2002 yılından beri sıfır kilometre araç montajları için ISO/TS 16949 ISO/TS 1649 sertifikası bulunmaktadır.

Lovato oto lpg

Firmamız LPG ve CNG pazarında Araştırma ve Geliştirme konusuna en çok yatırım yapan firmalardan birisidir. Bu da her araca uygun ve çok uzun yıllar boyunca en yüksek verimi ile çalışabilecek sistemler üretilmesinde etkili olmuştur. Lovato Otogaz Sistemleri Türkiye'de ve Dünya'da sektöre ilk giriş yapan firmalardan biri olarak, kalitesi ve yüksek performansı ile kendisini ispatlamış, mevcut bayi ağını günden güne arttırarak Türkiye'de aranılan bir marka olmayı başarmıştır. Ürettiği kaliteli ve kusursuz çalışan otogaz dönüşüm kitleri ile Türkiye'de tercih edilen bir marka olmuştur. Ülke genelinde yayılmış donanımlı servis ağı ile montaj sonrası hizmetlere de büyük önem vermektedir. Satış sonrası verilen hizmetler ile müşteri memnuniyeti odaklı tek markadır.

Emmegas

Emmegas S.P.A 1993 yılında Medardo Landi ve gaz sektöründe büyük tecrübesi olan uzmanlar tarafından kurulmuştur.

Başlangıcından bu yana Emmegas S.P.A ürün kalite ve kontrolüne odaklanarak büyümek için benimsemiştir. Şirketin büyümesi ve piyasaya sunulan ürünlerin artmasıyla Emmegas S.P.A .TUV tarafından ISO 9002/9001 belgeleri almıştır.

emmegas oto lpg

2002 yılı sonunda Emmegas daha yeni ve fonksiyonel bir binaya taşınmıştır. Bu yemi bina yol sürüş simülasyonları ve egzoz emisyon testleriyle donanımlı modern bir R&D merkezinin gerçekleşmesini sağlamıştır. Tamamen PLC tarafından kontrol edilen ve ürünlerin %100 güvenilirliğini sağlayan gelişmiş test ekipmanlarıyla donatılmış bu yeni otomasyon merkezi modern, müşteriye yönelik olan bir şirketin ana yapısını tamamlar.

Dymco

dymco oto lpg

Dymco lpg sistemleri kuvvetli enjektör yapısı ve stabil regülatör yapısıyla Turbo ve yüksek silindirli araçların tartışmasız cihazıdır. Kendi ayarını yapabilme özelliğine sahipbir sistemdir . Profosyonel yazılımı ile aracın her türlü yapısına göre davranış gösteren yazılımı vardır. Bir nevi aracın sisteme uymasından ziyade sistem araca uyum sağlaması düşünülerek programlanmıştır. Değişik motor gücüne göre kodlanmış özel enjektör yapısı ise tam sonuca varmak için düşünülmüştür. Montajcıyıda kullanıcısını da düşünen akıllı sistemdir.

Vikars

vikars oto lpg

VİKARS, 17 haziran 1999 tarihinde,Bursa'da kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana Havalı Fren Sistemleri Endüstrisinde ve LPG Gaz Dönüşüm Sistemleri parçalarının üretiminde, yeterli teknolojik ekipmanları ve kapasitesi ile toplam kalite anlayışını ilke edinerek müşteri tatminini üst düzeyde gören, konusunda lider olma hedefi ile çalışan bir kuruluştur. Sadece bununla kalmayıp yeni üretim çeşitlerine giren firmamız Doğalgaz ürünleri ile ilgili çalışmalarını da tamamlamış olup , ömür ve dayanıklılık testlerini sürdürmektedir Firmamız; LPG dönüşüm sistemlerinde,Dünya standardı olan ECE-R 67.01-TSE-ISO ve diğer kalite belgeleri gibi LPG dönüşüm sistemleri parçalarının üretimine yeterlilik belgelerine sahip olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Diğer Tüm Markalara Bakım ve onarım servisi vermekteyiz.

ecotech01
stefanelli
landirenz
mgs

Servisimizde Egsoz Emisyon testi pulu verilir.

Her Marka araca
her türlü bakım ve onarım hizmeti

Araç muayene mevzuatına uygun kontroller ile ön muayene.
Kusurların tespiti ve giderilmesi

Acil Çağrı Gsm: 0532 295 35 07